Ua
Вхід/Реєстрація
Ви можете використати свій код клієнта.

Новини

16/03/2023

Valeo виповнюється 100 років: головні факти про виробника запчастин

За століття компанії посіла провідні позиції в автомобільній галузі

У 2023 році 100-річний ювілей відзначає французька компанія Valeo. Це один з найбільших гравців автомобільної індустрії, постачальник автокомпонентів на конвеєри та виробник запчастин для ринку післяпродажного обслуговування автомобілів. Нижче – ключова інформація про бренд.

 

 

Власне, Valeo була створена у 1923 році, в епоху активного розвитку автомобільної промисловості. Все почалося в передмісті Парижа, де місцевий підприємець Ежен Бюїссон відкрив свою майстерню під назвою Société Anonyme Française du Ferodo (SAFF; Французьке акціонерне товариство Ferodo). Діяльність невеличкого бізнеса була сконцентрована на виробництві гальмівних колодок та дисків зчеплення: деталі вироблялися за ліцензією британської компанії Ferodo, заснованої ще у 1897 році. 

 

За 9 років SAFF розширила асортимент продукції комплектами зчеплень. Для налагодження виробництва вона отримала дозвіл у німецького виробника автокомпонентів Fichtel und Sachs.

 

Один із заводів Valeo у 1930-х роках

 

Незважаючи на тяжкі часи після Другої світової (майстерні компанії майже повністю були зруйновані внаслідок бойових дій), компанія доволі швидко відновлюється за рахунок попиту на автокомпоненті для цивільних автомобілів і ретельно прорахованої бізнес-моделі (зокрема, велася робота в напрямку уніфікації зчеплень, що було ноу-хау на ті часи). А у другій половині XX століття набуває стрімкого розвитку:

 

  • 1950-і роки – створення нових виробництв у Франції, за межами Парижу;
  • 1962 – початок деталей систем вентиляції, опалення та кондиціювання;
  • 1971 – компонентів автомобільного освітлення (фар);
  • 1984 – деталей електричних систем (стартерів, генераторів, елементів запалювання).

Назву Valeo компанія отримала у 1980 році. В перекладі з латині це означає «Я в порядку».

 

Філіали Valeo розташовані по всьому світу

 

На сьогодні Valeo – це:

 

  • 191 виробничий майданчик по всьому світу;
  • 59 науково-дослідницьких центрів;
  • 114 000 співробітників, 19 000 з яких задіяні у розробленнях;
  • кожен другий у Європі та кожний третій автомобіль у світі оснащений зчепленням Valeo.

Цікавий факт: Volkswagen T1, що дебютував 1950 року, був оснащений клаксоном та склоочисниками Valeo

 

Компанія проектує та випускає компоненти наступних груп: оптика, електроніка, система охолодження, зчеплення, клімат контроль, система очищення скла. В останні десятиліття Valeo активно інвестує в розробки в галузі систем допомоги водієві і вже стала одним з фахівців в цьому напрямі (перші ультразвукові парктроніки бренд представив на початку 2000-х). Клієнтами Valeo є такі автовиробники, як General Motors, Ford Motor Company, VAG, Mercedes-benz AG, BMW AG, Renault-Nissan-Mitsubishi.

 

 

За напрямок запчастин відповідає підрозділ компанії Veleo Serivce. Найбільш популярними позиціями є деталі зчеплення (понад 3000 найменувань комплектів зчеплення та окремих компонентів), генератори, стартери, радіатори охолодження, оливні радіатори, свічки запалювання, фари, щітки склоочисника.  

 

 

 

Щороку до каталогу Valeo в середньому додається 300 нових запчастин. 

 

Офіційний сайт компанії: https://www.valeo.com/