Ua
Вхід/Реєстрація
Ви можете використати свій код клієнта.

Новини

01/12/2023

AMC: все, що потрібно знати про виробника ГБЦ з Іспанії (фото)

Маловідомий бренд з дуже цікавою історією та якісною продукцією

Чимала кількість автовласників при виході з ладу двигуна вдається до заміни агрегату на контрактний – як до більш бюджетного рішення. Тим не менш, ті, хто то ставить в основу кінцевий результат і надійність, обирають більше варіант якісного капітального ремонту. Бренд, про який сьогодні розповідаємо, спеціалізується на виробництві головок блоку циліндрів (ГБЦ). 

 

 

Отже, зустрічаємо – AMC!

 

Для початку – трішки історії…

 

AMC родом з Іспанії. Штаб-квартира однойменної компанії розташовується на східному узбережжі в місті Нулес, в 300 км від столиці Барселони. У назві бренду немає жодної інтриги, це ініціали засновника – Amadeo Martí Carbonell (Амадео Марті Карбонель). Свою фірму Амадео заснував у 1958 році.

 

 

Ліворуч – Амадео Марті Карбонель. Праворуч – його син Еміліо Марті, який зараз є президентом АМС. 

 

Звичайно, що починалося все з малого – ремонту техніки, виготовлення та продажу запчастин. У 1970-х роках почалося освоєння лиття з подальшим механічним обробленням головок двигунів. На цій ниві AMC здобули популярність і визнання не тільки в Іспанії, а й у світі. Через деякий час AMC стали постачальниками таких автогігантів, як Audi/VW, Ford, FIAT, BMW, PSA та інші. Не обмежуючись сегментом легковиків, до речі.

 

 

Виробничі (і не тільки) потужності

 

AMC – максимально іспанський виробник. В Іспанії знаходяться всі його ресурси: не тільки виробництво, але й сировинна база. Головні потужності AMC знаходиться там само, де і штаб-квартира, і займають вони майже 45 000 м2. Під одним дахом знаходиться «повний цикл» – від відділу досліджень та проектування до цеху механічного оброблення відлитих виробів та складу на 15 000 одиниць готової продукції.

 

 

Так, у АМС є свій відділ проектування. Фахівці за допомогою сучасного програмного забезпечення – вони використовується аби враховувати всі нюанси, необхідні для створення такого складного виробу, як ГБЦ – створюють проектну документацію, яку потім «зістиковують» з макетом виробу, який виготовляється з піску на 3D-принтері. Якщо усі показники сходяться, деталь запускають на конвеєр.

 

 

 

Виробництво починається з виготовлення піщаних форм. Останні можуть бути зроблені за так званим методом холодного ящику або гарячого ящику. Після цього форми відправляються на заливанням металом. Саме ж лиття теж відбувається за різними технологіями: звичайне, під тиском тощо.

 

 

Далі готові вироби відправляють на оброблення. Для цього використовуються 38 маніпуляторів з ЧПУ з можливістю одночасного оброблення в 5 осях.

 

Нарешті, останній етап – контроль якості. Використовуються верстат, який забезпечує 150 точок контролю з точністю 1 мікрон. Втім, потрібно сказати, що взагалі контроль робиться на всіх етапах виробництва, починаючи з етапу створення друкованої моделі, причому здійснюється він по декілька разів.

 

 

 

Завершується все пакуванням, якому AMC також приділяє велику увагу. Щоб уникнути пошкоджень при транспортуванні, кожна ГБЦ упаковується у спеціальну надміцну упаковку з подвійного картону. Цікавою деталлю є те, що часто в поставці з ГБЦ йде комплект бовтів, а також шпильки під випускний колектор, які зазвичай майстрам доводиться докупати окремо.

 

Асортимент

 

ГБЦ – основна спеціалізація бренду AMC. Це приблизно 850 артикулів, причому головки блоку пропонуються як пусті, так і повністю комплектні. Однак цим пропозиція бренду не обмежується, також він випускає:

 

 • розподільні вали;
 • постілі колінчастих та розподільних валів;
 • колектори;
 • передні кришки (що закривають, наприклад, ланцюговий механізм приводу ГРМ);
 • корпуси колінчастих валів, коробок передач і редукторів;
 • каталізатори
 • різноманітні болти, кронштейни, опори;
 • інструменти для роботи з ДВЗ.

 

Покращення для Aftermarket

 

З-поміж 850 артикулів в асортименті AMC не всі ГБЦ розроблені і виробляються для постачання на OEM. Частина зроблена тільки для aftermarket. І ось тут інженери AMC, володіючи компетенцією розробників та великим досвідом, не просто копіюють вже наявні конструкції, а знаходять у них слабкі місця та за необхідності вносять покращення. Ось кілька прикладів:

 

 • VW T2: потовщення стінки свічки запалювання з фронтального боку;
 • VW TRANSPORTER: фіксація сідел клапанів;
 • VW GOLF, AUDI 5/6 циліндрів: посилення посадкових місць паливних форсунок;
 • PSA 1.9D/TD (XUD): посилення посадкових місць болтів ГБЦ, посилення внутрішньої стінки корпусу форкамер;
 • PSA 2.5D/TD: покращення кріплення PCC.

 

Замість висновків

 

AMC – бренд з потужною продукцією. За ним – роки досвіду, використання сучасних технологій… Саме тому АвтоНова-Д з гордістю пропонує ГБЦ AMC в своєму асортименті.

 

Приклади наявних позицій на складах компанії:

 

 • AMC 908050, головка блоку циліндрів VW T5 / T6 2.0 TDI 09-т.ч;
 • AMC 908716, головка блоку циліндрів VW T5 1.9 TDI / Caddy 1.9 TDI;
 • AMC 908700, головка блоку циліндрів VW Passat / Tiguan 2.0 TDI;
 • AMC 910701, головка блоку циліндрів VW 2.0 FSI;
 • AMC 908737, головка блоку циліндрів VW caddy IV 2.0 TDI 15-т.ч.;
 • AMC 647012, вал розподільний VW T4 2.4 D;
 • AMC 647060, вал розподільний VW Caddy II / Golf IV 1.9 TDI 96-06.